ماشین کاری، تراشکاری و قالب سازی

شركت پارس كارا ماشین،با داشتن گواهینامه های ISO 9001:2008 , ISO/ TS 16949 :2009 عضویت جامعه قالب سازان ایران ، تداعی كننده نوآوری و روزآمدی در طراحی و ساخت قالب های تزریق موم و فوم ،ابزار،ماشین مخصوص و آرائه خدمات ماشینكاری با استفاده از مجموعه متنوعی از ماشین آلات CNC میباشد.

pars.kara@Gmail.com
 تلفن: 02144071455

 

درباره ما

شرکت پارس کارا ماشین

این شرکت بعنوان بازوی ماشین کاری و قالب سازی شرکت ریخته گری دقیق پولادیر و در آخرین روزهای سال ۱۳۷۳ تاسیس گردید .

از ابتدای سال ۱۳۷۴ ضمن تجهیز کارگاه، اقدامات قالبسازی و تراشکاری قطعات گیربکس پیکان شروع و ضمناً زمین جدیدی در شهر صنعتی هشتگرد خریداری و عملیات ساختمانی نیز آغاز گردید .

رشد کمی و کیفی

شرکت  از نظرکمی و کیفی رشد چشمگیری داشته و دامنه فعالیت آن نیز گسترده تر شد . در حال حاضر علاوه بر فعالیت های ماشینکاری و قالبسازی ، خدمات فیکسچرسازی ، طراحی و ساخت ماشین مخصوص ، ابزار سازی و ارائه خدمات CAD/CAMرا به گستره خدماتی و تولیدی خود افزوده است .

پرسنل شرکت

به پشتوانه سرمایه اصلی شرکت که حدود ۶۰ نفر از مدیران، کارشناسان و پرسنل فنی و مجرب است و با استفاده از ماشین آلات گوناگون شامل انواع ماشینهای تراش ، فرز ، اسپارک ، ماشینهای مخصوص و انواع تراش و فرز CNC ، توانسته ایم به بخش های عمده صنایع مانند صنایع خودرو ، سـیمان ، کاغذ ، هوائـی ، نفت و گاز و پتروشیمی  خدمت نموده و نام خود را در فهرسـت تامین کنندگان شرکتهای معتبری مانند ایران خودرو ، ساپکو ، مگاموتور ، نیرومحرکه ، چرخشگر ، ایدم ، گازسوزان و…. تثبیت نمائیم .

افزایش حجم تولید

فعالیت های تولیدی شرکت از سال ۱۳۷۶ در محل کارخانه جدید و توام با افزایش حجم تولید شروع شده و با تغییراتی در ساختار سازمانی عملاً صد در صد مالکیت شرکت در اختیار سهامداران شرکت مادر ( ریخته گری دقیق پولادیر ) قرار گرفت .

مهارت ها و تخصص های ما

به منظور جلب رضایت مشتری و ارتقای سطح کیفی قطعات تولیدی و اطمینان از تولید به موقع و قابل رقابت و حفظ سهم بایسته شرکت در بازارهای آتی، اقداماتی بشرح زیر صورت گرفته است:

اقدام جهت استقرار نظام تضمین کیفیت ISO/ 9000-2000 و ISO/TS16949

تجهیز و بکارگیری ماشین آلات جدید تر CNC

ارتقای سطح دانش و تجربه و تحصیلات کارکنان و افزایش هزینه های آموزش

افزایش سطح رفاه ، بهداشت و رضایت کارکنان

افزایش بهره وری و کاهش هزینه های تولید و نهایتاً ترقی سطح رقابت پذیری